Církev s tradičním křesťanským učením v netradičním kabátu...

Náš příběh

Koncem roku 2003 se do Liberce přistěhovali manželé Hartovi s povoláním založit zde nový křesťanský sbor. S hrstkou prvních lidí společně vykročili na dobrodružnou cestu do neznáma s vizí předefinovat vnímání slova „církev“.  Mělo jít o prostředí, v němž se lidé budou cítit svobodně a dobře, jako v rodině, a každý bude vědět, že je srdečně vítán. S rostoucím týmem podobně naladěných spolupracovníků budují církev „v jiném stylu“ - láskyplnou, radostnou, opravdovou, nepředuchovnělou, nenáboženskou. Otevřené společenství sympatizantů, přátel i členů, kteří se vzájemně povzbuzují v cestě života a víry.

Bible říká, že u Boha není nic nemožné. Sbor od svého založení (7.3.2004) trvale roste a rozvíjí své aktivity. Neustále do něj přicházejí noví lidé a mnozí prožívají zkušenost změněného života bez ohledu na to, zda ve víře vyrostli, nebo si k ní došli až v dospělosti.

Srozumitelná církev

Jsme sborem Apoštolské církve, která se řadí mezi církve evangelického směru. Máme oficiální registraci k vykonávání církevních sňatků, vězeňské a armádní služby, výuky náboženství na školách, apod.

Slogan „církev v jiném stylu“ mimo jiné vyjadřuje, že máme na nedělních bohoslužbách teplo a příjemnou atmosféru a jejich průběh je pro nově příchozí lehce stravitelný. Rozumíme tomu, že se nacházíme ve 21. století: využíváme audiovizuální techniku a moderní hudbu a snažíme se mluvit srozumitelnou řečí a „církevní hantýrku“ omezovat na minimum...

Křesťanství nechápeme jako soupis příkazů a zákazů, ale vstup do osobního vztahu s Bohem, kde člověk může nalézt svobodu, pokoj a smysl života.

Chodí mezi nás i lidé, kteří zatím hledají a „oťukávají“. Rádi uvidíme i Vás!

89237031_2711289912311148_2448030134930767872_n

      Stanislav Hart, pastor